Zhegra shkruan histori në Hendboll

Zhegra shkruan histori në Hendboll

Zhegra shkruan histori edhe në sport,shpallet dy herë radhazi kampion i Kosovës në hendboll në grupmoshën e pionierëve ka shkruar kryetari i klubit KH Zhegra, z.Bajram Isufi.

Ja postimi i plotë:

E dëshmuar sërish se hendbolli në Zhegër ka të ardhme të ndritur.Ne si klub i falenderojm të gjithë në veqanti lojtarët që fal angazhimit të tyre i dhanë klubit këtë trofe shumë të rëndësishëm,poashtu trajnerët Mustaf Aliu,Alban Haziri dhe Driton Haziri për një punë të palodhshmë dhe të gjithve për përkrahje dhe ju premtojm se ky trofe na jep shtytje që të punojm më shumë për të ardhmen e klubit,rinis,vlerave e sportit të Zhegrës dhe hendbollit Kosovarë në përgjithsi.

Falenderojm donatorët e në veqanti shoqatën Zhegra në Gjenevë e cila ka merita të veqanta për gjitha rezultatet e klubit,dhe ju jemi mirnjohës përgjithmon.

/06press/

06Press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *