Ndahet nga jeta atdhetari e patrioti Elez Muja

Ndahet nga jeta atdhetari e patrioti Elez Muja

Të hënën në orët e hershme të mëngjesit është ndarë nga jeta Elez Muja nga Bresalci i Gjilanit. Elez Muja ishte një aktivist i madh dhe një mbrojtës i palodhur i çështjes kombëtare. Pothuajse tërë jetën ia kushtoi afirmimit të të drejtave të shqiptarëve dhe punoi e jetoi me idealin që Kosova një ditë të bëhet shtet ashtu siç e meritojnë shqiptarët.

Elez Muja ndryshe ishte edhe këshilltar komunal dhe arsimtar në Bresalc./rajonipress/

Postimi i plotë i familjarëve për vdekjen e Elez Muja

Me pikëllim ju njoftojmë se sot në orët e hershme të mëngjesit ndërroi jetë baba ynë Elez Muja . Varrimi bëhet ora 14:30, në varrezat e lagjes së Gllamës në Bresalc.
Për ngushëllime presim në shtëpinë tonë në Gjilan (rr. Hamdi Pogragja nr. 18, rruga e Prishtinës). Me pikëllim familja Muja.

06Press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *