EKSLUZIVE: Këta janë emrat e ministrave të LDK-së

EKSLUZIVE: Këta janë emrat e ministrave të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktuar emrat e ministrave në qeverinë Hoti e cila pritet të votohet nesër në ora 11:00.

06 Press ka siguruar listën e emrave të ministrave dhe të zv/kryeministrit.

Në mesin e tyre nuk ndodhet edhe emri i Lumir Abdixhikut, ministrit në detyrë të Infrastrukturës dhe ambientit:

Driton Selmanaj, zv/kryeministër, Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike, Hikmete Bajrami, Ministre e Financave, Arban Abrashi, Ministër i Infrastrukturës, Anton Quni, Ministër i Mbrojtjes, Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë, Besian Mustafa, Ministër i Bujqësisë, Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës.

06Press

Leave a Reply

Your email address will not be published.