Muhamet Ajrullahu, pronar i “AR Katana” uron besimtarët musliman për festën e Fitër Bajramit

Muhamet Ajrullahu, pronar i “AR Katana” uron besimtarët musliman për festën e Fitër Bajramit

Humanisti i madh Muhamet Ajrullahu pronar i “AR Katana” i cili ka kontribuar jashtëzakonisht shumë në këtë kohë pandemie por edhe në muajin e shenjtë të ramazanit përmes një postimi në facebook ka uruar gjithë besimtarët musliman festën e Fitër Bajramit.

Postimi i plotë:

Të dashur motra dhe vëllezër uroj Allahu të na pranoj agjërimin dhe sakrificën në këtë muaj të shenjët të Ramazanit, njëkohësisht Urime Fitër Bajramin !

06Press

Leave a Reply

Your email address will not be published.